MENU

A je to za námi

A je to za námi, svatební sezona 2019 je ta tam a my si jedeme trochu orazit. Protože jsem foťák držel v ruce celý rok, říkal jsem si že fotit nebudu. Bohužel mě to nedalo, a nemohl jsem si pomoci. Ty barevné kontrasty stromů s okolní krajinou týčících se hor byla pastvou pro oči. Protože jsme si chtěli Slovensko užít, vyrazili jsme na 14 dní rozdělené do dvou destinací.

Prvním místem byly Vysoké Tatry a protože nám vyhovuje ubytko přes Airnb,  našli jsme super apartmán přímo ve Starém Smokovci s výhledem na Lomnický štít.

Počasí bylo naprosto dokonalé a po celou dobu naší dovolené tomu nebylo jinak. Tatranská krajina nám nabízela každodenní různorodé výlety, ať už okolo ples či výlet lanovkou na Skalnaté pleso, z které byl nadšený především Maty. Týden neskutečně utekl a my se přesunuli směrem k domovině, přesněji do Liprovského Mikuláše. Dovolenou jsme si rozdělili na “turistickou” a více “městskou”. Ubytování v centru nebylo vůbec špatné. Protože jsme s Lenkou milovníci kávy, měli jsme to kousek do města, kde jsme našli dvě skvělé kavárny i pražírny. Výlety v blízkém okolí, lidu prázdná Liptovská Mara kde na vodě se pohupovaly zazimované lodě. Nebo relax Tatralandii či v termální vodě v Bešeňové. Kontaktní ZOO kde zvířata máte na dosah, papoušci vám létají na hlavu a Maty hladí medvědy. Slovensko nám toho hodně nabídlo, ale to hlavní, byli jsme s Matýskem, protože v rychlé a náročné svatební sezónně se cvrčkovi věnovali spíše prarodiče. 

ZAVŘÍT